Close

Fotograf na ślubie – czy naprawdę warto z niego rezygnować?

Coraz częściej Państwo Młodzi rezygnują z usług fotografów, twierdząc, że jest to zbędny wydatek. W szale przygotowań do ślubu temat fotografii jako pamiątek po tym pięknym wydarzeniu przewija się często, ale od czego są smartfony z coraz lepszymi aparatami? Ktoś od czasu do czasu na pewno zrobi zdjęcie Pannie Młodej, ktoś złapie kadr ze ślubowania. Pytanie tylko – czy to będzie na pewno piękna pamiątka?

Współcześni fotografowie zajmują się nie tyle co „robieniem zdjęć”, ale tworzą małe arcydzieła. Wyłapują z wielu emocji te najgłębsze, najbardziej skrywane – i utrwalają na zdjęciach za pomocą profesjonalnego sprzętu. Chociaż usługi fotografa ślubnego są drogie, tak naprawdę mogą zapewnić nam dożywotni, subtelny symbol uczucia, które wtedy płonęło.

Ale po co nam zdjęcia z tego dnia?

To pytanie zadaje sobie część Młodych. Wiele osób popiera ich w negatywnej odpowiedzi i zapewnia, że lepszy będzie kamerzysta, krótki i długi film z całego dnia. O ile to może być dobrym wyborem, o tyle fotografia dużo częściej potrafi zatrzymać kilka sekund piękna – a to przy schodzeniu ze schodów, a to podczas pierwszego tańca. O wiele pewniej i swobodniej czujemy się w obiektywie fotografa, zwłaszcza podczas bezpośrednich przygotowań do ślubu. Czasami za pomocą tych zdjęć można sobie przypomnieć po wielu latach, jak wyglądała nasza suknia ślubna, suknie świadkowej czy piękne, estetyczne zaproszenia gości, wykonywane na zamówienie.

Piękne chwile – zatrzymam na dłużej!

Zdjęcia można zabrać za sobą wszędzie, oglądnąć w każdym momencie. Wspaniały, kremowy album będzie leżał w waszym gabinecie lub sypialni, gotowy do natychmiastowego przeglądnięcia. W czasie trudnych chwil takie fotografie będą dodatkowym wsparciem. Przypomną o pięknie prawdziwej miłości, przypieczętowanej przysięgą i złotą obrączką. Dodatkowo warto zastanowić się nad sesją po ślubie i weselu – ślubne sesje Państwa Młodych to możliwość pokazania miłości na przykład na łąkach czy w lasach. Coraz częściej wybiera się naturalne scenerie do tychże sesji. To dodatkowa przyjemność dla fanów zielonych, wzruszających terenów.

Jak wybrać odpowiedniego fotografa?

A chociaż wskazałam mnóstwo powodów, dla których warto mieć fotografa na ślubie, pozostaje jeszcze kwestia wyboru odpowiedniego fotografa. Jeżeli macie wybranego artystę na oku – porozmawiajcie z nim. Zobaczcie, czy czuć tak zwaną „chemię”, czy będziecie się dobrze czuli przed jego obiektywem, w jego obecności. Zerknijcie na portfolio i dopiero wtedy zdecydujcie się na owocną współpracę. Na wybór osoby wykonującej te najpiękniejsze zdjęcia w życiu powinny składać się nie tylko warunki finansowe, ale Wasze uczucia. Czy podobają Wam się wykonane przez niego fotografie? Jeżeli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, by wliczyć go w koszty weselnego przyjęcia.

Pomyślcie tylko, ile frajdy Wasze fotografie dadzą Waszym dzieciom, a także wnukom. Dzieci z radością przeglądają ślubne zdjęcia rodziców, podziwiając, jak piękni byli w tym wspaniałym momencie. Czy na pewno warto z tego rezygnować?